Menü
Sepet

Madalı %100 Keçi Merz Artizan Kafkas Peyniri 250 gr

Madalı %100 Keçi Merz Artizan Kafkas Peyniri 250 gr
Sadece İstanbul'da kendi araçlarımızla teslimat yapıyoruz.
  • Stok: Stokta Var
260,00 TL
Vergiler Hariç: 257,43 TL

Madalı’nın Merz’i, Madalı’nın aileden gelen geleneksel peynirlerinden biridir. Kendine has tarifi ve yine kendine özgü bir yöntemle üretilen Merz, eski bir Kafkas peynirinden esinlenerek üretilmiştir. Dışındaki kabuğunda boya, renklendirici ya da mum bulunmadığından peynirin hiçbir yerini ayırmadan tüketebilirler. Peynir dışındaki turunu rengini, Madalı’nın kendi mağarasında bekledikçe ve olgunlaştıkça alır. Madalı’nın her ürünü gibi 100% keçi sütünden, katkısız, koruyucusuz olarak üretilir. Fabrikasyon bir makine peyniri değildir. Sadece keçi sütü, maya ve kaya tuzu içerir. Tam yağlıdır, sütün içerisinden yağ çekilmez. En ufak bir keçi kokusu veya tadı alınmaz.

Tüketim önerisi:
Madalı’nın bu geleneksel peyniri, Madalı’nın en az tuzlu ve en hafif peynirlerinden biridir. Herkes ve her yaş grubu rahatlıkla tüketebilir. Süt lezzetinden başka baskın ve rahatsız edici bir tat yoktur. Merz, iyi bir kahvaltılık peynir, şarap peyniri ve sandviç peyniridir. Özellikle ekşi mayalı ekmeğe çok yakışır.

Nasıl saklanmalı: 

Ürünlerimizi yaparken sütün yağını almamaktayız ve bu sebeple 2 adet koruyucumuz mevcut. Birincisi bahsi geçen yağ, ikincisi ise tuz. Bu sebeple ürünler satın alındıktan sonra uzun süreler dışarıda bırakılmamalıdır. Ürünlerimizin hepsi buzdolabında +4 derecede saklanmalıdır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi