Menü
Your Cart

Hikayemiz

Damlıca Çiftliği İstanbul Çatalca Ovayenice köyünde, sahibi olduğumuz  Villafe Butik Otel butik otel işletmemiz ile aynı arazinin içerisinde yer alıyor. İstanbul’a yakın ama içinde yer almayan Damlıca Çiftliğine 1989 yılında yerleştik. Önce Villafe'nin mutfak ihtiyacı için özenle ürettiğimiz, kimyasal kalıntılar içermeyen organik sebze, meyve, yumurtaya, gün geçtikçe talebin artması ile arkadaş çevremize sonrasında onların çevresine ulaşmaya başladık. Doğa ile beraber üretiyor, bizlere sunduğu olağanüstü güzellikleri gelecek nesillere bırakacak şekilde tarım yapıyoruz . İnsan sağlığını, çocukların, bebeklerin yiyeceğini düşünerek organik  sürdürülebilir tarım yapıyoruz.

2016'dan beri doğa ile beraber üretiyoruz. Geleceğimizi düşünüyoruz.

Sadece daha fazlasını elde etmekten başka kaygı taşımayanlar tarafından üretilmiş kimyasalların bizleri , çocukları, bebekleri, gelecek nesilleri nasıl etkilediği ve etkileyeceği bilinmiyor. Damlıca Çiftliğinde yaptığımız üretimde GDO içermeyen  tohumlar kullanıyoruz. Toprağımız yıllardır suni gübre görmedi. Yabani otları yok etmek için zahmetli olmasına rağmen çapa kullanıyoruz , ot ilacı denilen zehirleri kullanmıyoruz, böcekler için doğal yollardan elde edilmiş bitki özütlerini yada organik tarımda izin verilen  ilaçları kullanıyoruz. Ürünlerimizi yiyenleri, onları üretenleri, toprağımızı düşünüyoruz, organik ve sürdürülebilir tarım yapıyoruz. Youtube da yayınlanan   anlatımımıza ve çiftlikten görüntülere   Sözcü TV   bağlantısından ulaşabilirsiniz.


Sağlıklı sürdürülebilir tarım yapıyoruz. Yerel ve küçük işletmelere inanıyoruz.


Yerel ve küçük tarım işletmelerinin yaşatılmasının gerektiğine inanıyoruz. Finansal olarak zorlukla ayakta duran yerel köylü çiftçinin, doğru tarım konusunda bilinçlenebilmesi için önce finansal problemleri çözülmeli, buda ancak aracıların azalması ile olabilir. Elde ettiğimiz daha az ama daha lezzetli doğanın nimetlerini sizinle paylaşmak isteriz. Otelimiz Villafe'yi aşağıdaki linkten ziyaret edin.Villafe