Menü
Sepet

Blog&Tarifler RSS Besleme

8 AM Vejetaryen Beslenme
Tamer 0 6
Vejetaryen beslenme, et ürünleri dışında bazı hayvansal ürünleri (süt, peynir, yumurta gibi) içeren bir beslenme şeklidir. Vejetaryen beslenme, etik, çevresel, sağlık ve dini nedenlerle tercih edilebi..
11 AM İyi Et Nasıl Anlaşılır, Özellikleri Nelerdir?
Belgin 0 22
İyi et seçmek lezzetli bir yemeğin değişmezlerinden biridir. Taze et, canlı bir pembe veya kırmızı renge sahiptir. Etin içerdiği miyoglobin adlı proteinin miktarına bağlıdır. Protein yüksekse daha can..
4 PM Bitki Bazlı Beslenme Son Trendler
Yasemin 0 19
Bitki bazlı beslenme et, süt ürünleri ve yumurta gibi hayvansal ürünleri sınırlandırırken veya ortadan kaldırırken meyveler, sebzeler, tahıllar, baklagiller, kabuklu yemişler ve tohumlar gibi bitkisel..
3 PM Organik Erik Marmeladı İle Sağlıklı Bir Kahvaltı
Belgin 0 18
Erik marmeladı, taze eriklerden yapılan ve sağlıklı bir meyve reçeli türüdür. Genellikle yaz aylarında yapılır ve kışın tüketmek üzere hazırlanır. Erik marmeladı, çeşitli tariflerle evde kolayca yapıl..
11 PM Anne ve Çocuk Sağlığı için Doğru Beslenmede Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Zafer 0 282
Anne ve çocuklar için sağlıklı organik beslenme, doğal ve kimyasal gübrelerle yetiştirilmemiş, genetik olarak değiştirilmemiş gıdaların tercih edildiği bir beslenme şeklidir. Bu beslenme tarzı, çocuğu..
4 PM Lavanta Çiçeği Hikayesi
Merve 0 323
Lavanta (Lavandula), Akdeniz bölgesine özgü bir bitkidir ve tarih boyunca pek çok medeniyet için önemli bir bitki olmuştur. İnsanlar lavantayı tıbbi, kozmetik, dini ve sembolik amaçlarla kullanmışlard..
11 AM TROAS Arıcılık ve Bal Hakkında Merak Edilenler
Tamer 0 347
Kaz Dağları balı neden bu kadar değerli?Dünyada Alpler'den sonra en fazla oksijen üreten bölge olan Kaz Dağları, floristik olarak farklı bölgelerin kesişme noktasıdır. Bu sayede özgün ve çeşitli bitki..
11 AM Jersey İneği ve Ari Çiğ Sütü
Belgin 0 410
Jersey ineği ilk kez 1958 yılında Karadeniz bölgesine getirilmiş olan bir ırktır. İsmini memleketi Jersey adasından (İngiltere) almıştır. Diğer ırklardan daha değerli olmasını sağlayan ise sütü protei..
3 PM Neden Punica Nar Ekşisi Kullanmalıyız?
Merve 0 301
İçinde Sadece Nar varNardan başka hiçbir malzeme yok. Mezopotamya’da binlerce yıldır tarımı yapılan nar meyvesinin en leziz formlarından biri olan ve tarih boyunca bu topraklardaki tüm medeniyetlerin ..
3 PM Farklı Lezzet: Tomatillo
Yasemin 0 1536
Çok yakında çiftliğimizde kağıt gibi kabuklarla kaplı ve küçük domatesleri andıran yeşilimsi meyveleri göreceksiniz. Domates bitkisine benzeyen bir bitki ve çiçeklerinden Çin fenerleri gibi görünen na..
12 PM Mutluluk Veren Meyve: Çilek
Belgin 0 311
Gül ailesinin bu tuhaf üyesinin, üstünlüğünü kısa süre önce kanıtlamış olması çok da şaşırtıcı değil. Ne de olsa, tohumları kabuğunun dışında olan tek meyvedir (Tabiat Ana kurallarını çiğnemeyi sever!..
8 AM Şaşırtan Bitki: Isırgan Otu
Merve 0 383
Isırgan otu bitkisinin dikenli tüyleri cildimiz için pek keyifli olmasa da bu ıspanak benzeri yeşil otları tüketmenin faydaları inanılmaz. Kalsiyum, demir, potasyum, magnezyum, fosfor ve manganez gibi..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 39 (4 Sayfa)