Menü
Sepet

Hüma Organik Sebzeli Erişte 350 gr

Hüma Organik Sebzeli Erişte 350 gr
Etiketler: Organik, Sebzeli Erişte
Hüma Organik Sebzeli Erişte 350 gr
Sadece İstanbul'da kendi araçlarımızla teslimat yapıyoruz.
  • Stok: Stokta Var
65,95 TL
Vergiler Hariç: 65,30 TL

Hüma Organik Sebzeli Erişte 350 gr.Anadolu’da özellikle sonbahar aylarında kış ayına hazırlık amacıyla birçok ürün hazırlanmaktadır. Erişte de bu ürünlerin başında gelmektedir. Un, yumurta, yağ ve tuzun karıştırılarak hamur haline getirilip çeşitli biçimlerde kesilmesi ile elde edilen erişte, kimi bölgelerde kesme olarak da anılmaktadır. Erişte kesildikten sonra oda sıcaklığında ya da güneş alan bir bölgeye koyularak kurutulan bir makarna çeşididir. Erişte hamuruna yumurta eklenmesinin sebebi ise hamurun tutucu özelliğinin arttırılmasıdır. Geçmiş yıllarda annelerimizin komşular ile toplanıp kestiği erişteler, günümüzde genellikle hazır olarak satın alınmaktadır.  

Geleneksel bir lezzet olan erişte, yapısı itibariyle makarna ile birçok benzerlik göstermektedir. Oldukça besleyici ve doyurucu olan erişte, pilavı ya da çorbası yapılarak tüketebileceğiniz bir gıda maddesidir. Erişte, öğrenci evlerinin de olmazsa olmaz pratik lezzetlerinden biridir.

İçerik ve yapı bakımından makarna ürünleri ile benzerlik gösteren erişteler, pratik yemeklerin eşsiz lezzeti olmasının yanı sıra insan vücudu için de birçok fayda sağlamaktadır. A, B1 ve B2 vitaminleri açısından oldukça zengindir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi