Menü
Sepet

Elta Ada Organik Tam Yağlı Taze Dil Peyniri 300 gr

Elta Ada Organik Tam Yağlı Taze Dil Peyniri 300 gr
Sadece İstanbul'da kendi araçlarımızla teslimat yapıyoruz.
  • Stok: Stokta Var
215,00 TL
Vergiler Hariç: 212,87 TL

Elta Ada Organik Tam Yağlı Taze Dil Peyniri 300 gr. Türkiye peynir açısından çok çeşitlidir. Her ilinin ve bölgesinin kendine özgü peynir çeşitleri bulunmaktadır ve her peynirinin de sağlık açısından sayısız faydaları bulunmaktadır. Dil peyniri de bu açıdan en çok tüketilen peynirlerden biridir.Güçlü bir protein kaynağıdır. Vücudun direncini yükseltir.Kalp hastalıklarına karşı koruyucudur. Kalp ritmini dengeler. Kalsiyum oranı yüksektir. Vücudun kas ve kemik gelişimini etkiler.İçeriğinde bulunan liften dolayı bağırsakları ve sindirim sistemini düzenler.


Kars ve Erzurum illerimize özgü tam yağlı yapıda olan dil peynirinin en önemli özelliklerinden biri çivil peynirine benzemesi ancak ondan daha tuzsuz olmasıdır. Yumuşak yapıda ve sütlü bir tada sahiptir.
Dil peynirinin birçok kullanım alternatifi vardır. Kahvaltılarda tek başına tüketileceği gibi yemeklerle birlikte de sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle makarna, pizza, yumurta içinde ve salatalarda çok yakışmaktadır. Tost yapımında da uzayan yapısından ve tadından dolayı kullanılmaktadır. Kuymak sevenler için de tercih edilen en iyi peynir çeşitlerinden biridir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi