Menü
Sepet

Biber Habanero Kurutulmuş Acı 3 adet

Biber Habanero Kurutulmuş Acı 3 adet
Biber Habanero Kurutulmuş Acı 3 adet
Yeni
Biber Habanero Kurutulmuş Acı 3 adet
Biber Habanero Kurutulmuş Acı 3 adet
Biber Habanero Kurutulmuş Acı 3 adet
Sadece İstanbul'da kendi araçlarımızla teslimat yapıyoruz.
  • Stok: Stokta Var
169,00 TL
Vergiler Hariç: 167,33 TL

Habanero yenilebilir en acı biberlerin arasında yer alır. Normal acılıkta bir biber 5000 - 10.000 scoville ölçeğinde iken Habanero 350.000 - 400.000 scoville ölçeğindedir.

Habanero biber. 3 adet kurulumuş olarak satılmaktadır. Habanero, Scoville acılık ölçüsü endeksinde 400.000 ile yer alır. ACIYA ALIŞIK OLMAYANLARA TAVSİYE EDİLMEZ. Seramızda üretilen Habanero Biber satılmaktadır.  Şubat 2013'te yayınlanan "Avrupa Beslenme Dergisi" nde yayınlanan bir araştırma, günlük biberisin ve acı biberlerdeki diğer kapsaisinlerin kolesterol seviyelerinin düşürülmesine yardımcı olduğunu ortaya koydu. Araştırmacılar, hamsterlere yüksek bir kolesterol diyeti beslediler ve bunları kapsüller halinde olanları ve çeşitli miktarlarda tüketenleri gruplara ayırdılar. 6 haftalık çalışmanın sonunda, sonuçlar, kapsakinoidlerin, iyi kolesterol seviyelerini düşürmeden toplam kolesterol ve kötü kolesterol seviyelerini düşürdüğünü göstermiştir. Araştırmacılar ayrıca, kapsaikinoidlerin, kan damarlarında ve arterlerde oluşmaya başlamış olan yağ birikintilerini azaltabileceğini buldu. Hamsterlere hangi dozda verilmiş olursa olsun, kolesterol düşürücü yararlar görülmüştür.

Habanero Martini Tarifi:
2 ons reposado tekila
1 ons
kuru vermut
Garnitür için 1 küçük bütün habanero biber

Tekila ve kuru vermutları , buzla dolu bir kokteyl çalkalayıcısına dökün. Iyice çalkalayın. Soğutulmuş kokteyl bardağına süzün. Bir habanero biber ile süsleyin.


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi