Gökkuşağı Kavrulmuş Sebzeler, yetişkinler ve çocuklar için sağlıklı, renkli sebzeleri yemenin, keyfini çıkarmanın mükemmel bir yoludur! Etkilemek istediğiniz hızlı yemekler veya akşam yemeği partileri için mükemmel bir tarif!
Gökkuşağı Kavrulmuş Sebzeler, tek bir tavada yemeğinize renk, tonlarca vitamin ve tat katmanın kolay bir yoludur. Gökkuşağını yeme fikri şeker sloganı gibi görünebilir ama her sebze sofraya farklı vitaminler ve tatlar getirdiği için bu tarif aslında çok yemek yapmadan yemeklerinize derinlik katmanın harika bir yolu.
Ebeveyn olduğumuzdan beri evimizdeki oyunun adı gökkuşakları ve tek boynuzlu atlardır ve çocuklara sebze yedirme çabasında onların zayıf yönlerine oynamaya tamamen hazırız.
Bebek maması poşetlerini alıp dolaba gökkuşağı renginde dizerek onları farklı tatlar yemeye teşvik ediyoruz, onları cezbetmek için her fırsatta gökkuşağı renkli dondurmalar ve gökkuşağı smoothie'ler yapıyoruz.
Bu gökkuşağı, onlara kavrulmuş dolmalık biber ve kırmızı soğan yemelerini sağlar.
Bu tarif için seçtiğim sebzeler, eğer haftanızın yemeğini hafta sonları hazırlıyorsanız önceden doğranıp saklanabilir. İşte Gökkuşağı Kavrulmuş Sebzelere dahil etmeyi seçtiğim sebzelere bazı eğlenceli alternatifler:

Kırmızı: pancar, turp, kırmızı patates, domates
Portakal: turuncu dolmalık biber, balkabağı, tatlı patates
Sarı: sarı dolmalık biber, sarı pancar, yukon patates, sarı domates
Yeşil: brüksel lahanası, dolmalık biber, kuşkonmaz, yeşil fasulye, kabak, bezelye
Mavi/Mor: Patlıcan, mor lahana, mor havuç, mor patates