Kale, Bu harika sebze, sağlıklı yeşillikler listesinin başında geliyor ve kelimenin tam anlamıyla en besleyici gıdalardan biri. Kale, antienflamatuardır, oksidatif stresi azaltır ve güçlü bir antioksidandır. Toksinlerden arınmaya yardımcı olur.

Klorella, khlorella Japonya'ya özgü tek hücreli, mavi-yeşil bir yosundur. Esas olarak klorofil adı verilen ve kanı toksinlerden arındıran yeşil pigmentler içerir. Süper bir gıda olarak kabul edilir. Mineraller ve protein bakımından zengindir. Kanı temizleyerek ağır metallerden arınmaya yardımcı olur.

Spirulina, klorella kuzeni olan spirulina, dünyanın en besleyici yiyeceklerinden biridir. Aztek ve Afrika diyetlerinde temel bir besin spirulina, yeşillikler arasında en yüksek mineral, protein ve esansiyel yağ asidi içerenlerden bir tanesidir. Spirulina, tüm besin gereksinimlerinizi karşılamanızı sağlayan harika bir vegan takviyesidir.

Brokoli, diğer yapraklı yeşilliklere kıyasla vücut üzerinde tamamen farklı bir etkiye sahiptir ve dünyanın en sağlıklı yiyeceklerinden biridir. Karaciğeri toksinlerden arındırır. Lif bakımından zengindir. Yüksek kolesterolü düşürür.

Buğday çimi, bitkisel besin açısından zengin bir alkalizör olan buğday çimi, içilmesi kolay bir süper besindir. 'Buğday' ismine rağmen buğday çimi aslında glütensizdir. Taze sıkıldığında canlı enzimler açısından zengindir.

Arpa otu, besleyici bir başka bir süper besindir. Antioksidan ve alkalileştirici özellikleriyle ünlüdür. Klorofil bakımından zengindir. Yüksek lif içeriğine sahiptir. Güçlü antioksidanlar içerir. Kanı oksijenlendirir. Yara iyileşmesini hızlandırır. Kırmızı kan hücresi üretimini uyarır.

Matcha çayı, binlerce yıldır tüketilen ve şimdi Batı dünyasında sahneye çıkan geleneksel bir Japon içeceğidir. Matcha, aslında toz haline getirilmiş yeşil çaydır.

Yonca filizi, tüketebileceğiniz en sağlıklı gıdalardan biridir. Aynı zamanda uygun maliyetli ve çok yönlüdür. Antioksidan zenginidir. Fitoöstrojen deposudur.