Menü
Sepet

Sağlık RSS Besleme

Sağlıklı bir beslenme için hangi gıdaları tüketmeli, ne tip gıdalar seçmeliyiz.

11 PM Anne ve Çocuk Sağlığı için Doğru Beslenmede Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Zafer 0 234
Anne ve çocuklar için sağlıklı organik beslenme, doğal ve kimyasal gübrelerle yetiştirilmemiş, genetik olarak değiştirilmemiş gıdaların tercih edildiği bir beslenme şeklidir. Bu beslenme tarzı, çocuğu..
4 PM Lavanta Çiçeği Hikayesi
Merve 0 267
Lavanta (Lavandula), Akdeniz bölgesine özgü bir bitkidir ve tarih boyunca pek çok medeniyet için önemli bir bitki olmuştur. İnsanlar lavantayı tıbbi, kozmetik, dini ve sembolik amaçlarla kullanmışlard..
11 AM TROAS Arıcılık ve Bal Hakkında Merak Edilenler
Tamer 0 261
Kaz Dağları balı neden bu kadar değerli?Dünyada Alpler'den sonra en fazla oksijen üreten bölge olan Kaz Dağları, floristik olarak farklı bölgelerin kesişme noktasıdır. Bu sayede özgün ve çeşitli bitki..
11 AM Jersey İneği ve Ari Çiğ Sütü
Belgin 0 309
Jersey ineği ilk kez 1958 yılında Karadeniz bölgesine getirilmiş olan bir ırktır. İsmini memleketi Jersey adasından (İngiltere) almıştır. Diğer ırklardan daha değerli olmasını sağlayan ise sütü protei..
3 PM Neden Punica Nar Ekşisi Kullanmalıyız?
Merve 0 251
İçinde Sadece Nar varNardan başka hiçbir malzeme yok. Mezopotamya’da binlerce yıldır tarımı yapılan nar meyvesinin en leziz formlarından biri olan ve tarih boyunca bu topraklardaki tüm medeniyetlerin ..
3 PM Farklı Lezzet: Tomatillo
Yasemin 0 1333
Çok yakında çiftliğimizde kağıt gibi kabuklarla kaplı ve küçük domatesleri andıran yeşilimsi meyveleri göreceksiniz. Domates bitkisine benzeyen bir bitki ve çiçeklerinden Çin fenerleri gibi görünen na..
12 PM Mutluluk Veren Meyve: Çilek
Belgin 0 260
Gül ailesinin bu tuhaf üyesinin, üstünlüğünü kısa süre önce kanıtlamış olması çok da şaşırtıcı değil. Ne de olsa, tohumları kabuğunun dışında olan tek meyvedir (Tabiat Ana kurallarını çiğnemeyi sever!..
8 AM Şaşırtan Bitki: Isırgan Otu
Merve 0 273
Isırgan otu bitkisinin dikenli tüyleri cildimiz için pek keyifli olmasa da bu ıspanak benzeri yeşil otları tüketmenin faydaları inanılmaz. Kalsiyum, demir, potasyum, magnezyum, fosfor ve manganez gibi..
9 AM Rengi Sarı, Tadı Ekşi
Belgin 0 281
Güneşi seven, yıl boyu yapraklarını dökmeyen limon, bir ağaç ve bu ağacın meyvesidir. Turunçgiller familyasından C vitamini deposu limonun pH değeri 2.2 ve %5 sitrik asit içerdiğinden tadı ekşidir. Mi..
10 AM Sağlıklı Yaşam için Olmazsa Olmazlar
Yasemin 0 223
Meyve, sebze, kabuklu kuruyemiş, az işlem görmüş tahıllar ve yemediğiniz yemeklerde dahil her şeyi dengeli şekilde tüketin. Taze sebze ve taze meyveleri mevsiminde mümkünse çiğ olarak tüketmek vitamin..
8 AM Prebiyotik, Probiyotik, Postbiyotik, Simbiyotik
Merve 0 259
Vücudumuz bakteri, virüs ve mantarlardan oluşan en mükemmel ekosistemlerden birine sahiptir. Hücrelerimizden çok daha fazla sayıda olan bu mikroorganizmalar deri, ağız boşluğu, solunum sistemi, üreme ..
10 AM Daha Sağlıklı Beslenme İçin Yeni Trendler
Belgin 0 210
Likit devrimi, daha kaliteli daha sağlıklı içecekler tüket.  İçecek endüstrisi, mineral sulardan vitaminli içeceklere, alkolsüz içeceklere olan talebin artması ile bu dönüşüme cevap vermeye hazırlanıy..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 20 (2 Sayfa)