Menü
Sepet

Hakkımızda

Damlıca Çiftliği, İstanbul Çatalca’da, VillaFe Butik Otel’ imiz ile aynı arazinin içerisinde yer alıyor. Bu araziye 1989 yılında yerleştik. Önce VillaFe'nin mutfak ihtiyacı için özenle ürettiğimiz organik ürünlerimize gün geçtikçe talebin artması, otel misafirlerimize, arkadaş çevremize ve onların da çevresine ulaştı. Artık organik ürünlerimizi restoranlara ve evlerinize siparişinizin ertesi günü frigorifik araçlarımızla ulaştırıyoruz. Çiftliğimizde yetişen ürünler üzerlerinde "Damlıca Çiftliği üretimidir" ibaresi taşıyor bu ürünler organik sertifikalı, diğer ürünleri ise Çatalca'da konvansiyonel tarım yapan üreticilerden yada İstanbul dışı tedarikçilerden temin ediyoruz.

2016'dan beri doğa ile beraber üretiyoruz. 

Topraklarımıza GDO içermeyen tohumlar ekiyoruz. Toprağımızın sağlığı için yıllardır suni gübre karıştırmıyoruz, kendi kompostumuzu, restoranlardan gelen kompost malzemeleri ile destekliyoruz.  Yabani otları yok etmek için zahmetli olmasına rağmen çapa yapıyoruz, ot ilacı ve pestisit kullanmıyoruz. Doğal yollardan elde edilmiş bitki özütleri ve  ve pasif savunma araçlarından faydalanıyoruz. Böylece kayıpları  minimum düzeye indiriyoruz. Kalıntı yapacak veya doğal canlı popülasyonunu etkileyecek hiçbir uygulamaya yer vermiyoruz.

Sağlıklı yaşam ve yaşanabilir bir dünya için sürdürülebilirliği önemsiyoruz.

Ekosistemin düzeni için kompost yöntemi ile organik atıklarımızı ve çalıştığımız restoranlardan ters lojistik ile topladığımız kompost malzemelerini doğaya geri kazandırıyoruz ve gübre olarak arazimizin topraklarına nefes aldırıyoruz.

Yerel ve küçük işletmelere inanıyoruz, destekliyoruz.

Yerel çiftçinin doğru tarım konusunda bilinçlenmesi toplumun ekonomik ve sosyal dokusu için önemlidir. Geleneklerine bağlı ve duyarlı bir toplum olarak, daha güçlü bir ekonomi için yerel işletmeleri tercih etmeliyiz.