Menü
Sepet

Hüma Organik Tam Buğday Makarna 250 gr

Hüma Organik Tam Buğday Makarna 250 gr
Etiketler: Organik, Tam Buğday, Makarna
Hüma Organik Tam Buğday Makarna 250 gr
Sadece İstanbul'da kendi araçlarımızla teslimat yapıyoruz.
  • Stok: Stokta Var
66,00 TL
Vergiler Hariç: 65,35 TL

Hüma Organik Tam Buğday Makarna 250 gr. Ne kadar çeşitli uzmanlar tarafından karalansalar da karbonhidratlar başımızın tacı. Çünkü vücudumuzun en temel enerji kaynakları karbonhidratlar. Ancak tükettiğimiz karbonhidrat çeşidi de çok önemli. 

Lif içerikleri ile kabızlığı önlemeye yardımcı olur. Bu etkisi ile aynı zamanda kolon kanserine yakalanma riskini azaltmaya yardımcıdır. 

Sindirim süresi uzun olduğundan ötürü tokluk hissi sağlar. Bu nedenle zayıflama diyeti yapanlar için sağlıklıdır.

Kan şekerini yavaş yükseltip yavaş düşürür. Bu nedenle Tip 1 ve Tip 2 şeker hastalarının porsiyon kontrolünü iyi yaparak tüketebileceği bir besindir.

Sinir sistemi açısından çok önemli rolleri olan B vitaminlerinden zengindir. B vitaminleri aynı zamanda metabolizmanın düzgün çalışması için gereklidir.

Lif içeriği ile kan kolesterolünün düşmesine yardımcı olur. Kalp sağlığını destekler.

Makarna az suda haşlanmalı ve suyunu çektirerek pişirilmelidir. Makarna pişirilirken içerisinde B vitaminleri suya geçer. Bol suda haşlanan ve suyu süzülen makarnanın B vitamini kaybı oldukça fazladır.Makarna tamamen yumuşayıncaya kadar pişirilmemelidir. Mümkünse biraz diri bırakılmalıdır. Makarnanın en sağlıklı hali “al dante” adı verilen diri kalmış, dişe gelir halidir. Çok fazla pişen makarna kan şekerini daha hızlı yükseltir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi